Aktywny Senior 2023

MOSIR Ostrowiec

Najważniejsze informacje

Organizator MOSIR Ostrowiec
Miejsce

Kontakt

Rok 2023 z „Aktywnym Seniorem” zaczynamy już 4 stycznia zajęciami pilatesu w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Zajęcia będą prowadzone przez instruktora Macieja Krawczyka. Pilates to ćwiczenia gimnastyczne, przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek, dlatego z powodzeniem są polecane również seniorom. Jest to trening całego ciała, w którym liczy się równowaga, oddech oraz precyzja i kontrola ruchu.

W lutym zaskoczymy seniorów nową formą zajęć pod nazwą fit ball. Jest to rodzaj fitnessu połączonego z zabawą z wykorzystaniem piłek w różnych rozmiarach. Fit ball to ćwiczenia pozwalające wzmocnić wiele części ciała. Do wykonywania tych ćwiczeń nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia poprowadzi instruktorka Izabela Komar.

Wiosnę zaczniemy z kulturą i tradycją dalekiego wschodu, czyli z jogą. Jogę może uprawiać każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, czy też kondycję ciała, dlatego tak bardzo zyskuje na całym świecie popularność wśród seniorów, którzy doceniają jej korzyści. Zajęcia z jogi dadzą wytchnienie dla umysłu, a jednocześnie usprawnią ciało. Seniorzy, którzy regularnie będą uczęszczać na zajęcia z jogi, polepszą pamięć i koncentrację. Ćwiczenia poprowadzi instruktorka Żaneta Fiszer.

Po Świętach Wielkanocnych spotkamy się z Marią Jaros, która połączy ze sobą przy muzyce gimnastykę, zabawę i relaks. Po takich zajęciach gwarantujemy polepszenie samopoczucia i przypływ energii na cały tydzień.

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące w, których będziemy ćwiczyć z seniorami w scenerii naszego zielonego Gutwinu. Będzie to gimnastyka na świeżym powietrzu z instruktorką Marią Jaros i spacery po lesie z kijkami z instruktorką Anną Kępczyńską.

Od września wracamy na Halę Sportowo – Widowiskową MOSiR na zajęcia „Mini Siłowni”, prowadzone przez Marią Jaros. Następnie powtórzymy cykl zajęć jogi z Żanetą Fiszer i rok 2023 zakończymy w rytmach tańców towarzyskich prowadzonych przez Grzegorza Podsiadłego.

Oferta jest skierowana do seniorów z gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się w każdą środę w godzinach 16 – 18. Ich celem jest profilaktyka zdrowotna, propagowanie aktywności fizycznej wśród ostrowieckich seniorów, integracja uczestników i zagospodarowanie wolnego czasu. Spośród zaproponowanych zajęć z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

zajęcia dla seniorów
Taekwondo
zajęcia sport sztuki walki
Taekwondo
Osiedle Stawki 35

Zobacz szczegóły

Nauka pływania
zajęcia sport na basenie
Nauka pływania

Zobacz szczegóły

Pole dance
zajęcia sport siłownia / fitness
Pole dance
Osiedle Ogrody 28

Zobacz szczegóły

Kickboxing
zajęcia sport sztuki walki
Osiedle Ogrody 28,

Zobacz szczegóły

Zajęcia szachowe
zajęcia inne szachy
Zajęcia szachowe
Kilińskiego 57

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej